Bydlení na samotě = usedlost Chudobův mlýn

nabízí

bydlení v naprostém soukromí obklopení přírodou


Lokalita: Prosetín
Ulice: Chudobův mlýn
Velikost: RD 4+kk a RD 3+kk
Celková plocha: 5915 m2
Zahrada/garáž: zahrada a pole + 2x garáž
Cena: 8.990.000,- plus provize

Realitní kancelář Absolut real s.r.o.
Gabriela Odvářková
+420 603 836 157
​odvarkova@absolutreal.cz

Na základě výhradního zastoupení majitelů Vám představujeme velmi zajímavou nabídku usedlosti Chudobův mlýn, která svým umístěním na samotě nabízí naprosté soukromí, klid a užívání si tohoto nádherného místa obklopeného ze všech stran jen přírodou. 

Celý komplex je složen ze dvou samostatných domů, garáží, prostoru pro parkování, stodoly, tenisového kurtu, bazénu, zahrady a pole což nabízí buď možnost dvougeneračního bydlení při zachování absolutního soukromí pro každou rodinu nebo možnost propopojení bydlení s podnikáním, při kterém lze nerušeně obývat jeden dům a druhý využít ať už k rekreačnímu či stabilnímu pronájmu.

Celková plocha 5915 m2

Zastavěná plocha 1027 m2

Užitná plocha celkem 285,61 m2

Hlavní budova (RD 4+kk) s užitnou plochou 174,98 , je zasazena do terénu, má obdelníkový tvar, šikmou střechu a rozkládá se na třech podlažích. 

V suterénu se nachází garáž s vjezdem ze zahrady, dílna , chodba (7,74 ), sauna, skladový prostor (8,67 ), technická místnost s kotlem (10,05 ), prostor pro zpracování a ukládání dřeva a vnitřní schodiště do přízemí. 

Hlavní vchod do budovy je v přízemí z plochy pro parkování. Zádveřím (2,90  vstoupíme do haly (17,16 ) odtud do koupelny (5,25  se sprchovým koutem, umyvadlem, prostorem pro pračku a boilerem a na samostatnou toaletu (1,44 ). Z haly vede schodiště do podkroví a taktéž centrální chodba (9,63 ), odkud se dostaneme samostatnými vstupy do všech místností na podlaží. Největší prostor je zaslouženě věnován obývacímu pokoji s kuchyní (38,78 ), který je po celé jedné šíři osazen okny a nabízí tak nejen krásný výhled do zahrady a okolní přírody, ale dodává i krásné prosvětlení celému prostoru. Součástí obývacího pokoje je krb, který částečně opticky odděluje obývací pokoj od kuchyně s jídelním koutem z níž lze vstoupit na přilehlou terasu s možností venkovního posezení. Z chodby pak dále můžeme vstoupit samostatnými vstupy do ložnice (14,86 ) a pokoje (13,49 ). V podkroví se nachází další pokoj (16,37 a rozlehlý půdní prostor, který v současné době plní funkci spíš pro uskladnění věcí, ale v případě potřeby by zajisté šel taktéž přebudovat na další pokoj.

Druhá budova (RD 3+kk) s užitnou plochou 110,63 má taktéž vstup od prostoru parkování skrze zádveří (3,21 projdeme do malé haly (11,12 odkud se odstaneme do obývací pokoje s kuchyní a jídelnou (18,61 ) a vstupem na terasu. Z haly dále projdeme do komory (2,52 ), koupelny (3,36 ), samostatné toalety (1,15) a na schodiště z nějž buď sestoupíme do sklepních prostor a dílny (42,76 ) (tyto prostory jsou přístupné i zvenčí) nebo vystoupáme do podkroví, kde se nachází pokoj (16,23 ) a druhý pokoj (11,67 ).

K druhé budově patří samostatná garáž s bočním vstupem.

Technické parametry: 

Budovy byly přestavěny a zbudovány rekonstrukcí z původního mlýnu v letech 1980-1992. Konstrukce hlavní budovy v suterénu je smíšená s kamennými základy, zdivo v přízemí z tvárnic, stropy a zastřešení jsou dřevěné, krytina na hlavní budově z betonových tašek na druhé budově z eternitu. Stropní konstrukce betonové a dřevěné. Vytápění v hlavní budově a v topné sezóně i ohřev teplé vody zajišťuje automatický kombinovaný kotel na tuhá paliva. Mimo topnou sezónu pak ohřev vody zajišťuje eletrický boiler. Ve vedlejší budově je vytápění řešeno eletrickými přímotopy. Z veřejné sítě je objekt napojen na elektřinu. Zdrojem vody je studna. Vnitřní kanalizace svedena do septiku. Okna dřevěná. Podlahové krytiny dlažba, parkety, palubky, koberce.

Průkaz energetické náročnosti řadí budovu do třídy G.


Umístěním spadá Chudobův mlýn pod obec Prosetín zde se také nachází nejbližší obchod, z dalších obytných lokalit v dosahu stojí za zmínku obec Olešnice (5km), kde se jednak nachází lyžařský svah a obec jako taková nabízí poměrně velkou občanskou vybavenost (nákupní centrum, mlékárna, drogerie, domácí potřeby, maso-uzeniny, lékárná, hotel s restaurací, květinářství, obuv, oděvy…). Další možnosti lyžování v blízkosti jsou v obci Hodonín. K vyhledávaným turistickým místům v okolí patří Vírská přehrada, hrad Pernštějn.

Další doplňující informace Vám rádi podáme buď telefonicky nebo na osobní prohlídce.

Parametry

Elektřina 230V
Energetická náročnost budovy G - Mimořádne nehospodárná
Odpad Septik
Voda Místní zdroj
Realizace Strategon s.r.o.    Realitní kancelář Absolut real s.r.o. 2016-2017    Zpracování osobních údajů